Skip to content

Al kiiii üç dört, ver ki üç rahat…al derin kiiii üüüüç dört, ver yavaş ki üç dört!

Bunlar size tanıdık geliyor mu? Yoksa daha siz hiç gerçek bir nefes almadınız mı ? Hissederek …
Vücûd denilen bu bedende otomatiğe bağlı bir şekilde kullandığımız en önemli yakıt,nefes! 
Durup gözlerinizi kapatıp derin bir nefes alsanıza hemen!
Ezberi bozun! Baştan başlayın derin bir nefes daha alın…

Çünkü “Nefes”le başladı herşey…

Ceyda Tekimay Latrous Hibardiyan

Değerli Hocam’dan… paylaşmak istedim,

” İZİN VERME” MANİFESTOSU

1. Tüm olasılıklara açık kal. Her ne deneyimliyorsan bu deneyim seninde katkın olan sebeplerin sonuçları olarak gelişiyor. Deneyimden şikâyet etmek yerine deneyimlerin kendi üzerinde yeni anlayışlar oluşturmasına izin ver.
2. Hiç bir şeye tutunma. Hiçbir şeye bağımlı kalma. Değişimlere açık ol. Sen geliştikçe çevrendeki her şey değişeceği için değişimlere uyumlanmak için kendine izin ver.
3. Her zaman 0’ın +1 tarafında kalmaya hevesli ol. Olumlu tutumun karşılığını tamamen farklı yönlerden alacağından ve sonuç olarak karlı çıkacağından emin olarak pozitif kalmana izin ver.
4. Sen gelişerek değiştikçe sana uyum sağlayamayan tüm çevren ve yakın ilişkide olduğun kişiler de değişecek. Onların kendi istekleri ile senden ayrılma taleplerine ve kendi gelişimleri için daha uygun olan ortam ve kişilere taşınmalarına izin ver.
5. Değişen durumunun gerçek ihtiyaçlarına yönel. Sen gelişerek değiştikçe ilgi alanlarının, işinin ve daha birçok şeyin değişmesi için kendine izin ver.
6. Seni mutlu edecek kişi ve konuların takipçisi ol. Neşe ve sevinç gibi duyguların yaşam enerjini yükseltmelerine izin ver.
7. Belirli zamanlarda iç dünyanla baş başa kalmak, sezgilerini dinlemek ve bütünleşmek için kendine izin ver.
8. Önce kendine sonra gözleminde kalan her şeye sevgi ve saygı duymak için istekli ol. Öfke, nefret, intikam ve kıskançlık gibi kıtlık bilincini ifade eden duygularının özgürleşmeleri için izin ver.
9. Mümkün olduğunca kendi sorumluluğun dışında yüklendiğin diğer tüm sorumlulukları sırtından indir. Sosyolojik, ekonomik, politik, ruhsal ve spirituel yükümlülüklerini sonlandır. Bitirdiğin her bir yükümlülüğün seni daha fazla özgürleştirmesine izin ver.
10. Kişisel olarak artık ihtiyaç duymadığın şeyleri bırak, ya da başkasına ver. Dolaplarını, kitaplarını, mallarını, ilişkilerini, anlaşmalarını gözden geçir ve öz benliğinle uyum içinde olmayan her şeyi özgürleştir. Yeninin yaşamına girebilmesi için izin ver.
11. Kastettiğin şeyi söyle ve söylediğin şeyin arkasında ol. Oyunlara, yanılsatmalara ve ince manipulasyonlara ihtiyaç duymadan dürüst ve açık sözlü olmana izin ver.
12. Önce kendine sonra tüm çevrene saygı göster. Sahte kişilik ve yalancı kimliklere ihtiyaç duymadan olduğun gibi görünmeye, göründüğün gibi olmana izin ver.
13. Güçlü olmaktan ve potansiyellerini göstermekten korkma. Gereksiz mütevaziliği bırak. Yeteneklerinin ortaya çıkması için izin ver.
14. Geçmişe yönelik olarak önce kendini sonra hayatına girmiş herkesi affet. Yaşamına giren herkesin yolculuğunun ve gelişiminin vazgeçilmez parçaları olduğunun farkına vararak seni geliştirmelerine izin ver.
15. Deneyimlediğin herşey için kendine teşekkür et. Deneyimlerinle gelen başarının tamamen senin seçimlerinin sonucu olduğunun farkına vararak kendini onaylamak için kendine izin ver.

Mustafa Kartal

RANDEVU AL

Lütfen bilgilerinizin tam ve doğru olduğundan emin olunuz!