Skip to content

HUMAN DESIGN SİSTEMİ

MAYA AKADEMİ

Kendini Keşfet

Düşünün ki doğduğunuz anın aslında size verilen en büyük hediye olmasının dışında, hayatı kullanma klavuzu olarak kullanabileceğiniz bir sisteme anahtar olduğunu!

İşte bu anahtarla Human Design Sistemine giriş yapabilirsiniz. Sadece doğum anınızın ( tarih, saat, yer ) bilgileriyle…

Hepimizin bu dünyaya kendi eşsiz ve benzersiz doğamız ve yapımızla, genetik olarak tasarlanmış bir natura ile geldik. İşte Human Design (İnsan Tasarımı) bu eşsiz ve benzersiz kişiye özel karakter yapısını açıklayan bilimsel bir sistemdir. Bu sistemin çıkış noktası ” Nötrino” adı verilen atom altı parçacıklara dayanır. 

Bir çok dinde ” İlahi Enerji” (Nur) olarak anlatılan Nötrinolar, ışık hızına yakın bir hıza sahip, elektriksel yükü sıfır, maddelerin içinden neredeyse hiç etkileşmeden geçebilen, %70’i Güneş’ten, diğer % 30’u diğer yıldızlardan ve az bir miktar da Jüpiter’den yayılan parçacıklardır. Dünya yüzeyine, güneş ışınlarının dik olarak geldiği her bir cm² ye saniyede yaklaşık 65 milyar nötrino ulaşır. Bu ufak kozmik haberciler her an nesnelerin, canlıların, hatta dünyanın içinden geçip giderler. Bilim adamlarına göre nötrinoların az da olsa bir kütlesi bulunur. Bu kimyasal ve fiziksel özellikleri sayesinde nötrinolar, hem bilgi taşırlar, hem de her türlü atomik bariyerden hiçbir mukavemetle karşılaşmadan kolaylıkla geçebilirler.

”Yıldızların Nefesi” denilen nötrinonun insanoğlu üzerindeki genetik etkisinden yola çıkan Human Design Sistemi, kadim Astrolojik verilerin yanısıra, Çin I-Ching’i, Hindu-Brahman Çakra Sistemi, Kabala Öğretisinin Yaşam Ağacı, Kuantum Mekanikleri, Astronomi, Genetik ve Biokimyanın sentezinden oluşmuştur.

Human Design Sistemi, doğduğunuz yerde ve anda gökyüzündeki gezegen konumlarını belirleyerek, doğum anından önceki 88 derecelik solar hareketi de kapsayan astrolojik bir hesaplama ile I-Ching’in 64 Heksagramı aracılığıyla Mandala Çarkı Üzerinde, yaşam tablomuzu oluşturur.

Tıpkı DNA’mızın 64 kodonu gibi, Yaşam Tablosu’nun bu 64 Heksagramı, doğum anınızda belirlenmiş gezegen konum hesaplamalarıyla aktifleşen ve harita üzerinde renklerle tanımlanan Kapılarve varsa, karşılıklı olan kapıların alışverişiyle oluşan Kanallar ve Kanallarla aktifleşen 9 adet Merkez üzerinden haritalandırılarak size özel kişilik genetiğinizi oluşturur ve diğer kadim öğretilerin de yardımıyla asıl olan ”Özü” yorumsuz olarak kişiye sergiler.

Düşünün ki doğduğunuz anın aslında size verilen en büyük hediye olmasının dışında, hayatı kullanma klavuzu olarak kullanabileceğiniz bir sisteme anahtar olduğunu!

Human Design ile kişilik özelliklerimizi öğrenirken sadece iyi yönleri değil, bizi engelleyen, kişiliğimizin olumsuz yönlerini de görmek mümkündür. Ancak Human Design aynı zamanda bu olumsuz ve bizi sınırlandıran yönlerimizi nasıl bertaraf edeceğimizi de açıklar. Bize eşsiz bir tasarımımız olduğunu ve bu dünyada tamamlamamız gereken belirli bir misyonumuz olduğunu anlatır. Genetik matrisimizde bireysel farklılıklarımız için sonsuz olasılıklar mevcuttur.

İnsanoğlunun milyonlarca varyasyonu vardır ve hepimizin bu kendine has doğasını ortaya koyup, parlatabileceği bir stratejisi olmalıdır.

DNA’mızın 64 kodonu gibi, HUMAN DESIGN Yaşam Tablosunun 64 Heksagramı, doğum anınızda belirlenmiş gezegen konum hesaplamalarıyla aktifleşen ve harita üzerinde renklerle tanımlanan Kapılar (Gates) ve varsa, karşılıklı olan kapıların alışverişiyle oluşan Kanallar (Channels) ve Kanallarla aktifleşen 9 adet Merkez üzerinden haritalandırılarak size özel kişilik genetiğinizi oluşturur ve diğer kadim öğretilerin de yardımıyla asıl olan ”Özü” yorumsuz olarak kişiye sergiler. Bu bir inanış değil; bu bir sistemler bütünüdür. Bu nedenle HUMAN DESIGN okumaları/danışmanlığı bu konuda yetkisi olmayan kişiler tarafından yapıldığında yeterli faydayı sağlamayabilir.

Human Design Sistemi

HUMAN DESIGN SİSTEMİ’nin tüm yasal hakları Jovian Archive’a aittir ve sertifikasyon sadece IHDS (International Human Design School) tarafından yürütülmektedir. 

MAYA AKADEMİ

Human Design Sisteminde
4 Temel İnsan Tasarımı

Manifestor

Manifestör bu dünyaya etki etmek için gelmiştir. Dünya nüfusunun yüzde 10’undan azını oluştururlar. Gerçekleştirici olarak da adlandırabileceğimiz bu tipin doğal gücü; bağımsız harekete geçme ve diğerlerini etkileme becerileridir.

Jenerator

Tüm insanların yaklaşık yüzde 70’i üretici olarak da adlandırdığımız enerji tipi olan jeneratörlerdir. Onların yaratıcı enerjisi ve dayanıklılığı sayesinde kurucu/yapıcı rolü vardır.

Projektör

Projektör bu dünyaya diğer insanlara rehber olmak için gelmişlerdir. Bir başkasının yeteneğini, enerjisini daha faydalı kullanılması için sorular sorarak yol gösterir.Toplumun yüzde 21’ini oluştururlar.

Reflektör

Nadir görülen reflektöre yansıtıcı da denilebilir. Onlar çevrelerinde olanı yansıtarak olağanüstü yapısıyla nüfusun yüzde 1’ini oluşturur.

Human Design BG5 İş Kariyer Danışmanlığı

Sevdiğiniz ve yapmak için doğduğunuz işler vardır. Ve de yapmayı öğrendiğiniz işler vardır. BG5 İş Kariyer Danışmanlığı size arasındaki farkı anlatır.
İş Kariyer Danışmanlığı için bize ulaşın.

MAYA AKADEMİ

Referanslar

HUMAN DESIGN ANALİZ

HUMAN DESIGN ANALİZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN

BÜLTEN

Human Design Sistemi ile ilgili en son haberleri alın

RANDEVU AL

Lütfen bilgilerinizin tam ve doğru olduğundan emin olunuz!