Skip to content

Rave Cartography Eğitim

MAYA AKADEMİ

Rave Cartography Eğitim

Rave Kartografi, yani haritalama adından da anlaşılacağı gibi, İnsan Tasarım Sisteminin resmi çalışmalarında, öğrenciye mekanikteki hem potansiyeli hem de sınırlamayı ortaya çıkaran tüm önemli unsurları sentezlenebilmesi için gerekli analitik araçları sağlayan modüldür. 

Rave ABC’de Vücut Grafiğinin yapısını oluşturan mekanik elemanların ve devrelerin farklılaştırılmış değerlerini öğrendikten sonra öğrenciler, bilişsel olarak çalışan 12 Profili öğrenmeyle başlayan daha bütüncül bir bakış açısıyla tanışırlar. İnsan bilincinin çerçevesi yani Profil özelliklerinin önemi hakkında net olmak için, hem bilinçsiz  beden (Design) yoluyla hem de bilinçli olarak ( Personality) kişilik düzeyinde, bir bireyin bilişsel yapısının %70’ini temsil ettiğini bilmek yeterli olmalıdır. Profil hakkında bilgi edinmek, yalnızca insan psikolojisinde her zaman ortaya çıkan baskı ve gerilimin arketipsel doğasını ortaya çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda 12 Profilin sıralanması yoluyla, mandala çarkının hareketinin nasıl düzenleyici mekanizma haline geldiğini de gösterir. 

Profilden, beden denilen aracın biyolojik yapısı tarafından sağlanan potansiyel tutarlılığa bilişin nasıl demirleneceğini ortaya koyan Tanım görünümüne geçiyoruz. 1993 yılında Ra Uru Hu tarafından Human Design System ile tanıştığımız ilk günden itibaren onun şöyle dediğini duyduk: “Tanım, güvenebileceğiniz TEK şeydir.” Bugün, herhangi bir bireyin en derin ikilemlerini iyi bir şekilde kavramak için tek yapman gereken, Tanımlarına ve Profillerine kısaca bir göz atmak. Damgalanmış Tanımın Rave Vücut Grafiği aracılığıyla yayılma şekli, bireyin ruhunu kendi bireysel formuna entegre edebilmek ve hizalayabilmek için karşılaşacağı psikolojik ikilemleri ortaya çıkarır.

Sıradaki bir sonraki tema, içsel ‘Otorite’nin farklı biçimlerini öğrenmektir. Yani, maddi dünyadaki hareketimizde vermemiz gereken her kararın doğruluğunu ya da yanlışlığını fark etmemizi sağlayan sinyalleri sağlayan beden içindeki yer. LYD’de öğrendiğimiz Tip Stratejisi ile birleştiğinde, içsel otorite, bir insanın sahip olabileceği dönüşüm için en önemli araçtır. Kişinin kendini nasıl tanıyacağını bildiği ve herhangi bir kararın kişisel ve farklılaştırılmış değerini, rasyonel zihni ve onun homojenleştirilmiş endişelerini tamamen atlayarak objektif olarak değerlendirmesine izin veren içsel bir fiziksel sinyal kaynağına sahip olmaktan daha güvenilir bir şey yoktur.

Tanım, Tip, Otorite ve Profil. Bu 4 görüşün her biri aracılığıyla açığa çıkan ilgili tüm bilgileri bir kez topladığımızda, herhangi bir bireysel yaşamın temel ikiliği içinde ortaya çıkabileceği genel çizgileri açıkça vurgulayan bir perspektife sokmaya başlamak için ihtiyacımız olan her şeye sahibiz. Varlığın mekanik kanunlarına göre hareket ederek tasarımda ustalaşmayı öğrenmesi durumunda ortaya çıkabilecek potansiyeli görebiliriz ve ayrıca bireyin zihinsel kararlar alarak hayatını yönetmeye çalışması durumunda ortaya çıkacak kaçınılmaz çarpıklığı da görebiliriz. Kursun bu bölümünde, öğrenciye subjektif yorumlara düşmeden herhangi bir grafiği analiz etme becerisini nasıl geliştireceğini gösteren bir dizi farklı örnekle uygulamalı olarak çalışacağız.

İnsan Tasarımı Genel Eğitimini tamamlayan bu olağanüstü kurs kadar, insan doğası ve durumu hakkında bu kadar kısa sürede bu kadar çok şey öğrenebileceğiniz başka bir kurs muhtemelen yoktur. 
 

DERS İÇERİĞİ :

Eğitmen: Alokanand Diaz

Süre: 3 Ay –  Nisan 2023 ‘de başlıyor.
Ön Koşullar: Living Your Design (Tasarımıni Yaşama Eğitimi) ve Rave ABC derslerini tamamlamış olmak gerekir.
Yer: Online-Maya Akademi
Seviye: Genel Eğitim
Ücret: 1100 Euro

Kayıt: Kayıt için lütfen  0 542 564 6677 telefon numarasından bize ulaşın.

İçerik : 12 Profil
İç ve Dış Otorite
Tanım Türleri
4 Yaklaşım Akademi
Dizin: 12 Profile Giriş
Sağ Açı Profilleri
Sol Açı Profilleri
İç Otorite ve Kararlılık
İç Otoritenin Varyasyonları
Dış Otorite ve Motivasyon
Tanım ve Zihinsel Rezonans
Tanım Türü: Basit ve Bölünmüş
4 Yaklaşım – Tanım ve İç Otorite
4 Yaklaşım – Tip ve Bireysel Profil

Eğitim Tarihi: 03 Mayıs 2023 Çarşamba Saat 20:30

Rave ABC Eğitimi

Eğitim Tarihi: 25 Mart 2023

Rave Cartography Eğitimi

Eğitim Tarihi: Nisan 2023

HUMAN DESIGN ANALİZ

HUMAN DESIGN ANALİZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN

BÜLTEN

Human Design Sistemi ile ilgili en son haberleri alın

RANDEVU AL

Lütfen bilgilerinizin tam ve doğru olduğundan emin olunuz!